Ανατροπή με ψυχή η Γκιμαράες (video)

Τι κι αν από το 25’ έπαιζε με παίκτη λιγότερο και από το 49’ ήταν πίσω στο σκορ; Η Γκιμαράες έφερε... τούμπα το ματς και επικράτησε 2-1 της Νασιονάλ για τη 10η αγωνιστική του Πορτογαλικού πρωταθλήματος.

Τι κι αν από το 25’ έπαιζε με παίκτη λιγότερο και από το 49’ ήταν πίσω στο σκορ; Η Γκιμαράες έφερε… τούμπα το ματς και επικράτησε 2-1 της Νασιονάλ για τη 10η αγωνιστική του Πορτογαλικού πρωταθλήματος.

Η ομάδα του Μάρτινς χάρη σε μία απερίσκεπτη ενέργεια του Μαρέγκα αναγκάστηκε από το 25ο λεπτό της αναμέτρησης να αγωνιστεί με αριθμητικό μειονέκτημα. Μάλιστα, με το ξεκίνημα της επανάληψης τα πράγματα έγιναν ακόμη χειρότερα για αυτήν, αφού βρέθηκε πίσω στο σκορ από το τέρμα του Χαμζαουί (49’), όμως δεν το έβαλε κάτω.

Στο 75’ ο Σοάρες ισοφάρισε σε 1-1 και ο ίδιος παίκτης με τη συμπλήρωση της κανονικής διάρκειας με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι ανέτρεψε την κατάσταση και χάρισε μια παλικαρίσια νίκη στην ομάδα του, που τη φέρνει στους 20 βαθμούς, όσους έχουν δηλαδή Πόρτο και Μπράγκα.