Ματσάρα χωρίς νικητή στο «Φιρ Παρκ»

Μάδεργουελ και Σέλτικ έμειναν στην ισοπαλία με 3-3, για την πρώτη αγωνιστική των πλέι οφ της σκωτσέζικης Πρέμιερ Λιγκ με τον Γιώργο Σαμαρά ν΄ αγωνίζεται βασικός και για 90 λεπτά για τους φιλοξενούμενους πετυχαίνοντας ένα τέρμα.

Με το αποτέλεσμα αυτό οι φιλοξενούμενοι, και Πρωταθλητές, έφτασαν τους 89 πόντους, ενώ η Μάδεργουελ με το βαθμό που πήρε έφτασε τους 61 κι έμεινε τρίτη. Η Σέλτικ έχασε πέναλτι στο 21΄ με τον Γκούναρ Νίλσεν ν΄ αποκρούει την εκτέλεση του Κόμονς, με το σκορ στο 1-0.

Δύο τέρματα για τους γηπεδούχους σημείωσε ο Τζον Σάτον (5΄, 92΄) κι ένα ο Ανγόλ (44΄), ενώ για τη Σέλτικ Στόουκς (45΄+1΄), Σαμαράς (56΄) και Γκρίφιθς (86΄) βρήκαν δίχτυα.