«Καθάρισε» ο Κόμονς

Με τον Κόμονς να σημειώνει χατ-τρικ, η Σέλτικ πέρασε άνετα από το «Rugby Park», επικρατώντας 3-0 της Κιλμάρνοκ για την 29η αγωνιστική του Σκωτσέζικου πρωταθλήματος.

Η ομάδα του Γιώργου Σαμαρά, ο οποίος βρισκόταν στην αποστολή αλλά δεν αγωνίστηκε, συνέχισε στα νικηφόρα αποτελέσματα και διεύρυνε τη διαφορά της από τη δεύτερη Αμπερντίν.

Οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν το σκορ στο 57′ με τον Κόμονς, έπειτα από ασίστ του Γκρίφιθς και ο ίδιος παίκτης δύο
λεπτά αργότερα ανέβασε το δείκτη του σκορ στο 0-2. Το τελικό σκορ διαμόρφωσε και πάλι ο Κόμονς τέσσερα λεπτά πριν το φινάλε του αγώνα.

Με αυτή τη νίκη η Σέλτικ παρέμεινε στην κορυφή της βαθμολογίας, σε απόσταση 24(!) βαθμών από τη δεύτερη Αμπερντίν. Αντίθετα η Κιλμάρνοκ βρίσκεται στην όγδοη θέση με 30 βαθμούς.