Σφυροκόπημα…

Τα «σφυριά» της Γουέστ Χαμ... περιέλαβαν τη Λίβερπουλ υποχρεώνοντάς τη στη δεύτερη συνεχόμενη και τρίτη συνολικά ήττα της στην Πρέμιερ (3-1) με τους «κόκκινους» να μένουν στο -6 από την κορυφή.

Τα «σφυριά» της Γουέστ Χαμ… περιέλαβαν τη Λίβερπουλ υποχρεώνοντάς τη στη δεύτερη συνεχόμενη και τρίτη συνολικά ήττα της στην Πρέμιερ (3-1) με τους «κόκκινους» να μένουν στο -6 από την κορυφή.

Το πρώτο δεκάλεπτο ήταν εφιαλτικό για την ομάδα του Λιμανιού, αφού μόλις στο 2ο λεπτό Τόμκινς και Ριντ έπαιξαν… κεφαλιές στην περιοχή του Μινιολέ με τον τελευταίο να κάνει το 1-0, ενώ στο 7′ ο Σακό με ωραίο ψηλοκρεμαστό σουτ διπλασίασε το προβάδισμα της ομάδας του.

Η Λίβερπουλ απάντησε με τον Στέρλινγκ να στέλνει με βολίδα τη μπάλα στα δίχτυα του Άντριαν στο 26′ (2-1) αλλά δεν είχε συνέχεια.

Μάλιστα, δύο λεπτά πριν τη συμπλήρωση ων 90, ο Αμαλφιτανό σιγούρεψε το τρίποντο για τους Λονδρέζους γράφοντας το 3-1, με την ομάδα του Σαμ Αλαρντάις να φτάνει τους 7 πόντους, αφήνοντας στους 6 τους «reds».