Εύκολο βράδυ για Μαρσέιγ

Η Μαρσέιγ δεν δυσκολεύτηκε κόντρα στην Μπαστιά καθώς επικράτησε 3-0 με τον Τζιμπρίλ Σισέ να επιστρέφει στη Μασσαλία μετά από πέντε χρόνια.

Η ομάδα του Ανιγκό υποδέχτηκε στο «Βελοντρόμ» την Μπαστιά με μοναδικό στόχο τη νίκη που θα τη διατηρούσε στις πρώτες θέσεις της βαθμολογίας και το κατέφερε έχοντας σε αρκετά καλή μέρα τον Παγιέτ που σημείωσε τα δύο απ’ τα τρία τέρματα.

Ο Γάλλος εξτρέμ άνοιξε το σκορ στο 13ο λεπτό έπειτ από ασίστ του Ζινιάκ ενώ στο 25ο λεπτό ο ίδιος διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του μετά από πάσα του Μεντί.

Το τελικό 3-0 διαμόρφωσε στο δεύτερο ημίχρονο και συγκεκριμένα στο 55ο λεπτό ο Αντρέ Πιερ Ζινιάκ.

Έτσι, οι Μασσαλοί έφτασαν τους 39 βαθμούς πλησιάζοντας στους δύο την τέταρτη Λιλ ενώ η Μπαστιά παρέμεινε στην ενδέκατη θέση με 30 βαθμούς.