Ασίστ και δοκάρι ο Κουλούρης, τρίποντο η Τουλούζ! (video)

Mε τον τερματοφύλακα Ρενέ να κάνει σπουδαίες επεμβάσεις και τον Ευθύμη Κουλούρη να δίνει την ασίστ για το γκολ του Μακενγκό, η Τουλούζ νίκησε την Ντιζόν με 1-0 και έφτασε τους 4 βαθμούς μετά τα δυο πρώτα ματς στη σεζόν στη Γαλλία. Δοκάρι ο Έλληνας επιθετικός και ευκαιρίες για δεύτερο γκολ στο δεύτερο ημίχρονο.

Η Ντιζόν αιφνιδίασε την Τουλούζ στην κόντρα και με Ταβάρες, Αλφόνς και Αμαλφιτανό έχασε ευκαιρίες να ανοίξει το σκορ, ελέγχοντας το ματς στο κέντρο.

Στο δεύτερο μέρος, η πάσα του Κουλούρη είναι εξαιρετική για το γκολ του Μακενγκό στο 54, γκολ που απελευθερώνει την Τουλούζ.

Κλασικές ευκαιρίες εκατέρωθεν, τρελός ρυθμός, πολλές ευκαιρίες, με τον Κουλούρη να έχει δοκάρι στο 65΄με ωραία κεφαλιά και σουτ στο 83′ και 84′ που σταμάτησαν στον Ρούναρσον.