Πήρε πόντο η Τουλούζ στο «Ζοφρουά Γκισάρ» (video)

Η Τουλούζ έμεινε όρθια στο «Ζοφρουά Γκισάρ» παίρνοντας ισοπαλία με 2-2 απέναντι στην Σεντ Ετιέν.

Ο Ευθύμης Κουλούρης μπήκε ως αλλαγή στο 67ο λεπτό με το σκορ στο 2-2 κι ένα λεπτό αργότερα πλάσαρε τον Ρουφιέ μετά από πάσα του Γκραντέλ, το γκολ του όμως ακυρώθηκε μετά από χρήση VAR, επειδή ήταν (κυριολεκτικά) λίγα εκατοστά πιο μπροστά το …παπούτσι του!!!

Ήταν ένα υπέροχο παιχνίδι με εναλλαγές συναισθημάτων και πολλές ευκαιρίες.

Η Σεντ Ετιέν μπήκε δυνατά και είχε την κατοχή αλλά κάθε φορά που η Τουλούζ περνούσε την σέντρα έβαζε γκολ.

Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν στο 14’ με πέναλτι που κέρδισε ο Ισεκά από τον Κολοτζέτζακ και εκτέλεσε εύστοχα ο Μαξ Γκραντέλ.

Οι γηπεδούχοι πίεσαν πάλι αλλά βρέθηκαν πίσω στο σκορ με 2-ο στο 22’ όταν μετά από πάσα του Σαίντ ο Ισεκά έστειλε την μπάλα στα δίχτυα.

Στο 40’ η Τουλούζ είχε ευκαιρία για το 0-3 αλλά το σουτ του Σαίντ σταμάτησε στο δεξί κάθετο δοκάρι του Ρουφιέ.

Η Σεντ Ετιέν πήρε αυτό που άξιζε, δηλαδή ένα γκολ, στο 44’ όταν μετά την πάσα του Μπουντεμπούζ ο Αμουμά κατέβασε υπέροχα και πολύ ωραίο σουτ στην γωνία έκανε το 1-2.

Στην επανάληψη οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν στο 56’ με τους ίδιους πρωταγωνιστές. Σέντρα του Καζρί, πλασέ του Αμουμά και 2-2.

Στο 87 ο Μπέριτς που είχε περάσει ως αλλαγή σκόραρε αλλά το γκολ ακυρώθηκε σωστά ως οφσάιντ.

Το ίδιο έγινε και στο 93ο λεπτό όταν ο Καζρί σέντραρε ο Μπέριτς με κεφαλιά έστειλε την μπάλα στο δοκάρι και στην συνέχεια ο Σιλά στα δίχτυα της ομάδας του.

Κι ενώ το γήπεδο είχε πάρει φωτιά από τους πανηγυρισμούς των φίλων της Σεντ Ετιέν το VAR έδειξε ότι ο Μπέριτς στην κεφαλιά του ήταν σε θέση οφσάιντ.