Η Ρεν «χάλασε» το ντεμπούτο του Σόουζα

Στον πρώτο αγώνα της Μπορντό με τον Πορτογάλο προπονητή στον πάγκο της, οι Βρετόνοι πήραν την ισοπαλία 1-1 χάρη σε γκολ του Νιάνγκ στις καθυστερήσεις.

Η εκκίνηση της πορείας του Πάουλο Σόουζα στην Μπορντό δεν είχε θετικό πρόσημο με τους Γιρονδίνους να έχουν προβάδισμα στην έδρα τους επί της Ρεν με 1-0 μέχρι το δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων, αλλά οι Ρενέ είπαν την τελευταία λέξη.

Το γκολ που έδωσε προβάδισμα στους γηπεδούχους –ήταν η 100η αναμέτρηση των δύο ομάδων στη γαλλική ελίτ- ήρθε στο 59’  με τον Καμανό μετά από κεφαλιά του Ντε Πρεβίλ, με τον παίκτη από τη Γουινέα να έχει 9 γκολ στη Ligue 1. Ωστόσο, οι Βρετόνοι μίλησαν τελευταίοι με το γκολ του Νιάνγκ στο 90+2’ κατακτώντας το βαθμό της ισοπαλίας.

Η Μπορντό είναι 13η θέση με 34 βαθμούς, ενώ η Ρεν πήγε στους 41 και την 8η θέση.