Εύκολο βράδυ για Μονακό

Για την έβδομη αγωνιστική του Σαμπιονά η Μονακό δεν δυκολεύτηκε και επικράτησε 3-0 της Μπαστιά στο «Λουί Ντε» με τον Ρανταμέλ Φαλκάο να σημειώνει τα δύο από τα τρία γκολ της ομάδας του.

Η ομάδα του Ρανιέρι ήταν καλύτερη σε όλη τη διάρκεια του αγώνα και ευτύχισε να προηγηθεί στο σκορ στο 39ο λεπτό με το Ριβιέρ έπειτα από ασίστ του Τζέιμς Ροντρίγκεζ ενώ δύο λεπτά αργότερα ο Ρανταμέλ Φαλκάο διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του και έδωσε τέλος σε όποιες ελπίδες είχαν οι φιλοξενούμενοι για κάτι καλό. Το τελικό 3-0 διαμόρφωσε στην εκπνοή της αναμέτρησης και πάλι ο Φαλκάο.

Έτσι, οι Μονεγάσκοι πέρασαν ξανά στην κορυφή της βαθμολογίας έχοντας συνολικά 17 βαθμούς, δύο περισσότερους από την Παρί Σεν Ζερμέν και τρεις από τη Μαρσέιγ.

Ο Ρανταμέλ Φαλκάο έφτασε τα επτά γκολ σε  με τη φανέλα της Μονακό και δείχνει πως έχει προσαρμοστεί πλήρως στη νέα του ομάδα.