Βόμβα εδάφους αέρος από τον Κέιν, νίκη για την Τότεναμ (video)

Με καταπληκτικό γκολ του Χάρι Κέιν από το κέντρο του γηπέδου η Τότεναμ νίκησε 3-2 την Γιουβέντους για το International Champions Cup!

Με ανατροπή στην ανατροπή η Τότεναμ νίκησε την Γιουβέντους και πήρε το πρώτο τρίποντο στο International Champions Cup.

Το πρώτο ημίχρονο ανήκε στους “νέους” του Ποτσετίνο που ήταν ανώτεροι των βασικών της Γιουβέντους. Το ημίχρονο έληξε 1-0 με γκολ του Λαμέλα στο 30ο λεπτό.

Το δεύτερο ημίχρονο άρχισε με την Γιουβέντους να επενδύει περισσότερα στην επίθεση και να ανταμοίβεται!

Μετά από ασίστ του Μπερναρντέσκι ο Ιγκουαΐν έκανε το 1-1 ενώ στο 60ο λεπτό ο Κριστιάνο Ρονάλντο γύρισε το ματς με κοντινό σουτ!

Μετά άρχισαν οι αλλαγές και η Τότεναμ σιγά σιγά άρχισε να απειλεί ξανά.

Ο Λούκας Μόουρα από εξαιρετική ασίστ του Εντομπελέ έκανε το 2-2 στο 65π λεπτό και στις καθυστερήσεις… ήρθε η βόμβα του Χάρι Κέιν!

Ο Μόουρα έκλεψε την μπάλα από τον Ραμπιό και από το κέντρο δίχως να το σκεφτεί ο Άγγλος φορ εκτέλεσε τον Σέζνι! Νίκη 3-2 για την Τότεναμ μετά από ένα συγκλονιστικό δεύτερο ημίχρονο!