Γρανάδα – Βιγιαρεάλ Β’ 3-0: Χατ-τρικ Ουζούνι, αήττητη και ρετιρέ! (hls)

Η Γρανάδα με πρωταγωνιστή τον Μίρτο Ουζούνι που πέτυχε τρία γκολ ανέβηκε στην κορυφή της βαθμολογίας μετά από τρεις αγωνιστικές που ακόμα να δεχτεί και γκολ.

Η ομάδα του Αϊτόρ Καράνκα εντυπωσιάζει στο ξεκίνημα του πρωταθλήματος καθώς πέτυχε τρίτη συνεχόμενη νίκη και πάτησε κορυφή. Οι γηπεδούχοι κατάφεραν να προηγηθούν μόλις στο 1ο λεπτό μετά το λάθος του Αντριάνο, την ασίστ του Χοσέ Καγεχόν και το πρώτο γκολ του Μίρτο Ουζούνι με ψύχραιμο πλασέ (1-0, στα πρώτα 28 δευτερόλεπτα). Λίγο αργότερα κέρδισε πέναλτι σε ανατροπή από τον Ίκερ Άλβαρεθ και στο 12ο λεπτό ανέβασε το δείκτη του σκορ από την άσπρη βούλα με το 3ο του γκολ σε τρία ματς (2-0, 12ο λεπτό).

Στο δεύτερο ημίχρονο η Βιγιαρεάλ βελτιώθηκε όμως η Γρανάδα είναι πιο έτοιμη ομάδα και καθάρισε το ματς με πέναλτι που κέρδισε ο Χοσέ Καγεχόν και εκτέλεσε για δεύτερη φορά ο Μίρτο Ουζούνι για το χατ τρικ και το τελικό αποτέλεσμα (3-0, 82ο λεπτό).