Ήττα για τη Λάρισα

Με ήττα συνέχισε η ΑΕΛ τις υποχρεώσεις της στον δεύτερο όμιλο της Γ΄ Εθνικής, χάνοντας εκτός έδρας από τον Εθνικό Φιλιππιάδας με 1-0. Ήταν η δεύτερη ήττα για τη Λάρισα σε δεκατρία παιχνίδια, με τους «βυσσινί» να παραμένουν πρώτοι στον δεύτερο όμιλο με 33 βαθμούς έναντι 32 του δεύτερου Οικονόμου Τσαριτσάνης.
Δημοσίευση: 12/01/2014 - 22:48
Με ήττα συνέχισε η ΑΕΛ τις υποχρεώσεις της στον δεύτερο όμιλο της Γ΄ Εθνικής, χάνοντας εκτός έδρας από τον Εθνικό Φιλιππιάδας με 1-0. Ήταν η δεύτερη ήττα για τη Λάρισα σε δεκατρία παιχνίδια, με τους «βυσσινί» να παραμένουν πρώτοι στον δεύτερο όμιλο με 33 βαθμούς έναντι 32 του δεύτερου Οικονόμου Τσαριτσάνης.

Στον έκτο όμιλο η ΑΕΚ εξακολουθεί να ηγείται της βαθμολογίας με 32 βαθμούς, με τον Ηλυσιακό ν΄ ακολουθεί με 22 μετά τη νίκη επί του Αγίου Νικολάου με 3-1. Ισόβαθμους με την αθηναϊκή ομάδα είναι και ο Ηρόδοτος, στους 22 πόντους, με τον κρητικό σύλλογο να έχει ρεπό αυτήν την αγωνιστική.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα της 13ης αγωνιστικής της Γ΄ Εθνικής:

1ος όμιλος
ΠΑΟ Κοσμίου-Νέστος Χρυσούπολης: 1-5 (11/1)
Εθνικός Σιδηροκάστρου-Μακεδονικός: 1-2
Κιλκισιακός-Π.Ο. Μουδανιών 4-1:
Βυζάντιο Κοκκινοχώματος-Δόξα Πετρούσας: 1-1
Αγροτικός Αστέρας-Ορφέας Ελευθερούπολης: 1-0
Διγενής Λακκώματος-Ηρακλής Αμπελοκήπων: 0-1
Πανσερραϊκός-Εθνικός Αγιονερίου: 2-0
Άρης Ακροποτάμου-Έβρος Σουφλίου: 1-0

2ος όμιλος
Πυρσός Γρεβενών-Κεραυνός Θεσπρωτικού: 1-1
Οδυσσέας Κορδελιού-Δόξα Πενταλόφου: 0-1
Δόξα Κρανούλας-ΠΑΣ Πρέβεζα: 3-1
Καστοριά-Κοζάνη: 1-1
Τηλυκράτης-Κάστορας: 0-3 α.α
Όλυμπος Κέρκυρας-Οικονόμος Τσαριτσάνης: 0-2
Καμπανιακός-Θεσπρωτός: 1-2
Εθνικός Φιλιππιάδας-Λάρισα: 1-0

3ος όμιλος
Τρίκαλα-Δωτιέας Αγιάς: 2-0
Χαλκίδα-Λαμία: 1-2
Νάουσα-ΑΟ Καρδίτσας: 1-1
Αμπελωνιακός-Λευκάδια Νάουσας: 0-0
Μαχητής Τερψιθέας-ΑΟ Κύμης: 1-1
Αχιλλέας Δομοκού-Ρήγας Φεραίος: 0-2
Αχιλλέας Νεοκαισάρειας-Πυργετός? 2-0
ΡΕΠΟ: Μακροχώρι

4ος όμιλος
Κόρινθος-Εθνικός Σαγέικων: 1-2
Αστέρας Αμαλιάδας/Πανόπουλο-Ατρόμητος Αχαΐας: 0-5
ΠΑΟ Βάρδας-Πανναυπλιακός: 1-0
Άρης Αιτωλικού-Παναρκαδικός: 0-1
Καλαμάτα-ΑΕ Μεσολογγίου: 3-0
Παναργειακός-Μεσσηνιακός: 1-0
Ένωση Ερμιονίδας-Δόξα Νέας Μανωλάδας: 3-2
Αχαϊκή-ΑΕ Καραϊσκάκης: 0-1

5ος όμιλος
Εθνικός Αστέρας-Ιωνικός: 0-3
Δόξα Βύρωνα-Γιούχτας: 1-0
Νέα Ιωνία-Ατσαλένιος: 0-0
Προοδευτική-Πεύκη 1-0:
Κισσαμικός-Μύκονος: 2-0
Ατρόμητος Πειραιά-Ολυμπιακός Λαυρίου: 3-0
Τράχωνες-Ρούβας: 2-1
ΡΕΠΟ: Πανελευσινιακός

6ος όμιλος
Ερμής Ζωνιανών-Τριγλία Ραφήνας: 1-1
ΑΕΚ-Περαμαϊκός: 3-0
Πανναξιακός-Αιγάλεω: 0-0
Ηλυσιακός-Άγιος Νικόλαος: 3-1
Μανδραϊκός-Κηφισιά: 1-0
ΠΑΟ Κρουσσώνας-ΑΟ Περιστερίου: 2-0
Θύελλα Ραφήνας-Αστέρας Βάρης: 0-0
ΡΕΠΟ: Ηρόδοτος