Άλωσε το «Ελ Πάσσο» ο Παναιγιάλειος

Η ομάδα του Παναιγιάλειου πέρασε νικηφόρα από την έδρα της Καλλιθέας καθώς επικράτησε 3-1 με μεγάλο πρωταγωνιστική τον Μπούνα, ο οποίος σημείωσε δύο γκολ.

Η ομάδα του Νίκου Κουρμπανά αιφνιδίασε τους γηπεδούχους αφού στο 24ο λεπτό ο Μπούνας έδωσε το προβάδισμα στην ομάδα του ενώ στο 37ο λεπτό ο Ακπαρίδης διπλασίασε τα τέρματα για την ομάδα του βάζοντας δύσκολα στον αθηναϊκό σύλλογο.

Η Καλλιθέα προσπάθησε να αντιδράσει και στο 57ο λεπτό μείωσε με εύστοχο χτύπημα πέναλτι του Γκαλάν αλλά οι φιλοξενούμενοι δεν το έβαλαν κάτω και στο 90ο λεπτό πέτυχαν και τρίτο γκολ και πάλι με τον Μπούνα.

Πλέον, η ομάδα του Αιγίου έχει 27 βαθμούς και προσπέρασε την Καλλιθέα στη βαθμολογία, η οποία έμεινε στους 26 και πλέον βρίσκεται στην όγδοη θέση.