Η «Ελαφρά Ταξιαρχία» είναι εδώ!

Ο Απόλλων Σμύρνης νίκησε άνετα τη Λάρισα στη Ριζούπολη με 3-1 παρ’ όλο που δεν μπορεί πλέον να διεκδικήσει την άνοδό του στη Σούπερ Λίγκα.

Η ομάδα του Αλέκου Βοσνιάδη μπήκε πολύ δυνατά στην αναμέτρηση και κατάφερε δύο λεπτά πριν τη συμπλήρωση του πρώτου τετάρτου να ανοίξει το σκορ με τον Τζιώρα.

Οι γηπεδούχοι κατάφεραν να πετύχουν και δεύτερο γκολ στο πρώτο
μέρος, πέντε λεπτά πριν τη συμπλήρωση του πρώτου 45λέπτου με τον Γεωργίου αυτή τη φορά να χρίζεται σκόρερ, ωστόσο ένα λεπτό αργότερα οι φιλοξενούμενοι μείωσαν σε 2-1 με τον Ζόνε.

Ωστόσο, ένα τέταρτο μόλις μετά την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου η «Ελαφρά Ταξιαρχία» έφτασε και σε τρίτο γκολ με τον Φαρινόλα να σκοράρει και να «σφραγίζει» τη νίκη της ομάδας του.