Ζευγάρωσε τις νίκες του ο Θρασύβουλος

Τις νίκες του στο πρωτάθλημα της Football League ζευγάρωσε ο Θρασύβουλος που επικράτησε με 1-0 επί του Εθνικού Γαζώρου και πήρε βαθιά βαθμολογική ανάσα.

Τα πολλά οικονομικά προβλήματα που μαστίζουν την ΠΑΕ Θρασύβουλος δεν πτόησαν τους παίκτες της ομάδας, οι οποίοι έδειξαν μεγάλο σθένος και κατάφεραν να πάρουν τη νίκη απέναντι στην ομάδα των Σερρών σε έναν αγώνα που διεξήχθη μία μέρα μετά την καθορισμένη διεξαγωγή του λόγω άσχημων καιρικών συνθηκών.

Το μοναδικό γκολ της συνάντησης πέτυχε ο Σύρος με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι στο 78′ έπειτα από ανατροπή του Σερέπα μέσα από την περιοχή.

Ο Εθνικός αδίκησε τον εαυτό του καθώς θα μπορούσε να σημειώσει ένα τέρμα στο πρώτο ημίχρονο μιας και ήταν το απόλυτο αφεντικό στα πρώτα 45 λεπτά. Αυτό όμως δεν συνεχίστηκε και στο δεύτερο ημίχρονο με την απόδοση των Σερραίων να πέφτει κατακόρυφα για ανεξήγητους λόγους.

Στο γήπεδο της Φυλής βρέθηκε και ο τεχνικός της Νίκης Βόλου, Στέλιος Μανωλάς για να παρακολουθήσει το παιχνίδι.