Λυτρώθηκε στις καθυστερήσεις!

Η Κέρκυρα μπορεί να αγωνιζόταν από το 55ο λεπτό με δέκα παίκτες ωστόσο κατάφερε να πάρει σπουδαία νίκη κόντρα στον Ηρακλή Ψαχνών με 2-1 παραμένοντας έτσι στην κορυφή της βαθμολογίας.

Οι «Φαίακες» ήθελαν τη νίκη κόντρα στην ομάδα της Εύβοιας για να διατηρηθεί στην κορυφή της βαθμολογίας έστω και αν καρδιοχτύπησε.

Οι γηπεδούχοι ήταν καλύτεροι στο πρώτο μέρος και ευτύχισαν να προηγηθούν στο σκορ στο 20ο λεπτό με τον Ζορμπά.

Στο δεύτερο μέρος όμως, δέκα λεπτά μετά την έναρξη του ημιχρόνου, ο Μπαλντοβαλίεφ αντίκρισε την κόκκινη κάρτα αφήνοντας την ομάδα του με δέκα παίκτες. Αυτό αποσυντόνισε την Κέρκυρα και τρία λεπτά αργότερα ο Μπουμάλ το εκμεταλλεύτηκε ισοφαρίζοντας το σκορ.

Όλα έδειχναν ότι το παιχνίδι θα έληγε ισόπαλο αλλά στις καθυστερήσεις της αναμέτρησης ο Κοντός σκόραρε, χαρίζοντας τρεις υπερπολύτιμους βαθμούς στην ομάδα του, η οποία παρέμεινε στην κορυφή της βαθμολογίας με 25 βαθμούς.