Λύτρωση στο 94′ για Χανιά

Τα Χανιά επικράτησαν 1-0 του Αστέρα Μαγούλας με τον Γιάννη Λουκίνα να είναι ο «χρυσός» σκόρερ στο τέταρτο λεπτό των καθυστερήσεων, στέλνοντας την ομάδα του στα πλέι οφ.

Έτσι, η κρητική ομάδα θα διεκδικήσει την άνοδό της στη μεγάλη κατηγορία. Οι γηπεδούχοι αγωνίζονταν από το 38ο λεπτό με αριθμητικό πλεονέκτημα καθώς ο Ανδρέας Κορνελάτος αποβλήθηκε ενώ είχαν την ευκαιρία να προηγηθούν και νωρίτερα αλλά στο 42ο λεπτό ο Πάγκαλος έχασε πέναλτι.

Αχαρναϊκός και Ολυμπιακός Βόλου μοιράστηκαν από έναν βαθμό καθώς αναδείχθηκαν ισόπαλοι χωρίς τέρματα ενώ από έναν βαθμό πήραν και οι Ηρακλής Ψαχνών και Καλλιθέα αφού αναδείχθηκαν ισόπαλοι 1-1. Έτσι, η ομάδα από την Εύβοια δεν κατάφερε να εξασφαλίσει την είσοδό της στα πλέι οφ ενώ οι φιλοξενούμενοι έχασαν όποιες πιθανότητες είχαν για την είσοδό τους στην τετράδα.

Η Παναχαϊκή είχε εύκολο έργο κόντρα στον Βύζαντα Μεγάρων, ο οποίος δείχνει σημάδια διάλυσης, αφού παρατάχθηκε χωρίς προπονητή στον πάγκο. Οι Πατρινοί επικράτησαν 3-0 χωρίς ωστόσο αυτή η νίκη να έχει αντίκρισμα αφού δεν έχουν πιθανότητες για είσοδο στα πλέι οφ, που ήταν και ο αρχικός τους στόχος.

Ο Φωκικός έκλεισε με νίκη τη φετινή χρονιά για τα εντός έδρας παιχνίδια καθώς επικράτησε 2-1 της Γλυφάδας. Πρόσωπο της αναμέτρησης ήταν αναμφίβολα ο Βασίλης Ταμπάκης, ο οποίος τιμήθηκε πριν από την έναρξη της αναμέτρησης.

Τέλος, η Επισκοπή σημείωσε την πρώτη της νίκη έπειτα από έξι συνεχόμενες ήττες καθώς νίκησε 1-0 τον Πανηλειακό.