Επιστροφή στις νίκες για Ολυμπιακό Βόλου

Ο Ολυμπιακός Βόλου επέστρεψε στις νίκες έπειτα από τρεις αγωνιστικές καθώς επικράτησε 2-1 της Επισκοπής πανηγυρίζοντας την 16η φετινή του νίκη στο πρωτάθλημα.

Το σκορ άνοιξε μόλις στο όγδοο λεπτό ο Κατσιαρός με σουτ αλλά στο 32ο λεπτό η Επισκοπή έφερε το παιχνίδι στα ίσια χάρη στο γκολ του Γκονζάλες, ο οποίος νίκησε τον Γεωργίου με δυνατό σουτ.

Ωστόσο, οι γηπεδούχοι έδειξαν χαρακτήρα και έπειτα από την πίεση που άσκησαν πήραν ξανά το προβάδισμα στο 71ο λεπτό. Ο Γκούρμα ευστόχησε από τα έντεκα βήματα χαρίζοντας στην ομάδα του τους βαθμούς της νίκης.

Στο 61ο λεπτό ο Καρράς τραυματίστηκε στο κεφάλι έπειτα από σύγκρουση με τον Μαρτσάκη και μεταφέρθηκε στο νοσοκομείο καθώς έχασε τις αισθήσεις του.

Πλέον, οι «ερυθρόλευκοι» έχουν 52 βαθμούς, οκτώ περισσότερους από τα δεύτερα Χανιά, δείχνοντας ότι είναι έτοιμος να επιστρέψει στα «σαλόνια» της Σούπερ Λίγκας.