Μέσω των πέναλτι στα ημιτελικά η Μπράιτον

Σπουδαίο ματς στο Λονδίνο ανάμεσα σε Μίλγουολ και Μπράιτον, με τους φιλοξενούμενους να παίρνουν την πρόκριση για τα ημιτελικά του Κυπέλλου Αγγλίας στα πέναλτι, μετά το 2-2 των 120 λεπτών.

Η ομάδα της Τσάμπιονσιπ, έχασε μεγάλη ευκαιρία για μια ιστορική πρόκριση, αφού προηγήθηκε 2-0 με γκολ των Πιρς (70′) και Ο’ Μπράιεν (79′), αλλά η Μπράιτον έσωσε την “παρτίδα” με τέρματα των Λοκάντια (88′) και Μαρτς στο πέμπτο λεπτό των καθυστερήσεων.

Στην παράταση δεν άλλαξε κάτι, πέραν της αποβολής του Φέργκιουσον για τη Μίλγουολ, με τους παίκτες της Μπράιτον να είναι πιο ψύχραιμοι στη διαδικασία των πέναλτι, παίρνοντας την πρόκριση με 5-4.

Μπράιτον, Γουλβς, Γουότφορντ και Μάντσεστερ Σίτι συνθέτουν την τετράδα των ημιτελικών.