4ος όμιλος: Στα μπαράζ με σούπερ Μαρικά οι Ρουμάνοι

Με μεγάλο πρωταγωνιστή τον Μαρικά η Ρουμανία επικράτησε 2-0 της Εσθονίας για την τελευταία αγωνιστική των προκριματικών και σε συνδυασμό με τη «γκέλα» της Τουρκίας κατέλαβε τη δεύτερη θέση στον τέταρτο όμιλο.

Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ στο 31ο λεπτό με τον Μαρικά και ο ίδιος παίκτης εννιά λεπτά πριν το φινάλε διαμόρφωσε το τελικό 2-0, το οποίο εξασφάλισε στη Ρουμανία τη δεύτερη θέση στον τέταρτο όμιλο.

Την ίδια ώρα οι Τούρκοι δεν τα κατάφεραν απέναντι στην Ολλανδία, γνωρίζοντας την ήττα με 2-0 μέσα στο «Σουκρού Σαράτσογλου». Ο Ρόμπεν άνοιξε το σκορ μόλις στο 8ο λεπτό και στο 47′ ο Σνάιντερ διαμόρφωσε το τελικό 2-0 για τους «οράνιε».

Στο τελευταίο ματς του ομίλου η Ουγγαρία επικράτησε εύκολα με 2-0 της Ανδόρας και τερμάτισε στην τρίτη θέση με 17 βαθμούς.  Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν στο 51′ με τον Νίκολιτς και ο ίδιος παίκτης στο 76′ διαμόρφωσε το  τελικό 2-0.