Νίκη και τετράδα για Φίτεσε

Η αυλαία της 17η αγωνιστικής στην Ολλναδία άνοιξε στο Άρνεμ με τη Φίτεσε να κερδίζει την Εξέλσιορ 3-2 και να περνάει μόνη 4η στη βαθμολογία.

Ο Φορ άνοιξε το σκορ μόλις στο 6ο λεπτό μετά από ασίστ του Λίνσεν και 30 λεπτά αργότερα ο δημιουργός έγινε σκόρερ για να διπλασιάσει η Φίτεσε τα γκολ της λίγο πριν φύγει το ημίχρονο.

Στο ξεκίνημα του δευτέρου ημιχρόνου η Εξέλσιορ ξαναμπήκε στο ματς με τον Έντουαρντς να μειώνει στο 51ο λεπτό, όμως ο Φαν ντερ Βέρφ μετά την ασίστ του Όντεγκαρντ έδωσε νέο μαξιλάρι δύο γκολ για τους γηπεδούχους.

Δύο λεπτά αργότερα η Εξέλσιορ είχε νέα απάντηση με τον Σούτεν να μείωνει σε 3-2 είκοσι λεπτά πριν το φινάλε διαμορφώνοντας το τελικό αποτέλεσμα.Η Εξέλσιορ παραμένει χαμηλά στον πίνακα στην 14η θέση με 16 βαθμούς, ύστερα από 18 αγώνες στην Ολλανδία.