«Έμφραγμα» για Αϊντχόφεν

Η Αϊντχόφεν βρέθηκε πίσω στο σκορ, ανέτρεψε την κατάσταση, όμως στις καθυστερήσεις η Τβέντε της έκλεψε τον βαθμό (2-2) και της μείωσε τις ελπίδες για τίτλο.

Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν μόλις στο 7ο λεπτό με τον Ουνάλ, όμως δεν το χάρηκαν για πολύ. Δέκα λεπτά αργότερα ο Λοκάντια ισοφάρισε σε 1-1 και με το ξεκίνημα της επανάληψης ο Μορένο έφερε… τούμπα το ματς. Παρόλα αυτά, η Τβέντε δεν είχε πει την τελευταία της κουβέντα και στο 90+2’ «χτύπησε» με τον Τσέλινα «κλέβοντας» τον βαθμό της ισοπαλίας (2-2) από την Αϊντχόφεν.

Πίσω στο σκορ βρέθηκε και η Ρόντα από την Ζβόλε, όμως η ομάδα του Αναστασίου που επίσης ανέτρεψε την κατάσταση (2-1) κράτησε το προβάδισμα μέχρι το τέλος, παίρνοντας μία «χρυσή» νίκη στη μάχη παραμονής που δίνει.