Ακάθεκτη η Αϊντχόφεν (video)

Συνέχισε την ξέφρενη πορεία της προς τον τίτλο η Αϊντχόφεν.

Συνέχισε την ξέφρενη πορεία της προς τον τίτλο η Αϊντχόφεν. Η ομάδα του Φιλίπ Κοκού, στο πλαίσιο της 20ης αγωνιστικής στην Eredivisie επιβλήθηκε με 2-0 της Τβέντε και έχει διαφορά 8 βαθμών από τον 2ο Άγιαξ (παίζει αύριο το μεσημέρι στην Ουτρέχτη).

Ήταν ένα από τα καλύτερα ματς που έγιναν φέτος στο ολλανδικό πρωτάθλημα. Και οι δύο ομάδες κυνήγησαν με πείσμα τη νίκη, είχαν 31 τελικές, (18 οι γηπεδούχοι, 13 οι φιλοξενούμενοι) οι δύο τερματοφύλακες οι Μπρόμελ, Ζουτ, αναδείχτηκαν σε κορυφαίες μορφές του παιχνιδιού, αλλά η Αϊντχόφεν ήταν αυτή που πήρε τελικά το τρίποντο, με τα γκολ του Λοζάνο στο 4ο λεπτό και του Αρίας στην εκπνοή του 90λεπτου.