Τεράστια ανατροπή για PSV

Η φανέλα παίζει το ρόλο της σε όποια κατάσταση κι αν βρίσκεται μία ομάδα που είναι μεγάλη. Η Αϊντχόφεν δεν διανύει και την καλύτερη σεζόν της ιστορίας της, όμως παραμένει μέγεθος στην Ολλανδία κάτι που έδειξε και στο 2-3 με την Γκόου Αχέντ Ιγκλς για την 26η αγωνιστική της Ερντιβίζιε.

Η PSV βρέθηκε να χάνει στο 25΄ με 2-0 με τα γκολ των Αντόνια (1΄) και Φάλκενμπουργκ (25΄), πήγε με το εναντίον της σκορ αυτό στο ημίχρονο ενώ στο δεύτερο 45λεπτο κατάφερε να επιστρέψει και να πάρει την τελική νίκη με 3-2 στο Ντέβεντερ. Ντιπέι (49΄), Λοκάντια (67΄) και Ρουίζ (90΄) ήταν οι σκόρερ των φιλοξενούμενων.

Αναλυτικά τα υπόλοιπα αποτελέσματα του Σαββάτου (1/3) για την 26η αγωνιστική της Ερντιβίζιε: Τσβόλε – Ναϊμέγκεν 3-3, Χάγη – Μπρέντα 1-1, Φιτέσε – Ρόντα 3-0.

Η πρώτη πεντάδα της βαθμολογίας: 1.Άγιαξ 54 (25 αγώνες), 2. Φιτέσε 49, 3. Τβέντε 48 (25 αγώνες), 4. Φέγενορντ 45 (25 αγώνες), 5. Αϊντχόφεν 44.