Σε ένα ημίχρονο η Ρωσία “καθάρισε” την Σκωτία (video)

Η Ρωσία επικράτησε της Σκωτίας με 4-0 για τον ένατο όμιλο, με μεγάλο πρωταγωνιστή τον Ντζιούμπα που πέτυχε δύο γκολ ενώ είχε και δοκάρι παραμένοντας στην δεύτερη θέση πίσω από το Βέλγιο.

Η ομάδα του Τσερτσέσοφ είχε ευκαιρίες στο πρώτο ημίχρονο, χωρίς όμως να μπορέσει να πετύχει κάποιο γκολ. Οι γηπεδούχοι ανέβασαν την απόδοσή τους στο δεύτερο μέρος και πήραν κεφάλι στο σκορ στο 57 με τον Άρτμε Ντζιούμπα. Πριν καλά κοπάσουν οι πανηγυρισμοί, ο Οζντόεφ τρία λεπτά αργότερα έκανε το 2-0. Ο Ντζιούμπα στο 70 πέτυχε το δεύτερο του γκολ στο ματς και όγδοο συνολικά με τη φανέλα της εθνικής. Το τελικό 4-0 διαμόρφωσε ο Γκολόβιν στο 84.

ΡΩΣΙΑ: Γκιγιέρμε, Φερνάντες, Σεμένοφ, Ντζικίγια, Κουντριάσοφ, Οζντόεφ, Μπαρίνοφ, Ζιρκόφ(66 Τσερίσεφ) , Ιόνοφ( 79 Αχμέτοφ), Ντζιούμπα(87` Κομλιτσένκο), Γκολόβιν

ΣΚΩΤΙΑ: Μάρσαλ, Ρόμπερτσον, Μάλγκρου, Ντέβλιν, Πάλμερ, ΜακΓκρίν, Φλίκ(82 Άρμστρονγκ) , ΜακΓκρέγκορ, Σνόντγκρας, Μπέρκι(46 Σάνκλαντ), Φρέισερ(68 Κρίστι).