Ένας Ντε Μπρόινε σκέτη μαγεία στην 4αρα των Βέλγων (video)

Με τρεις ασίστ κι ένα γκολ ο Ντε Μπρόινε ήταν ο απόλυτος πρωταγωνιστής της άνετης νίκης του Βελγίου στην Σκωτία.

Με τον Ντε Μπρόινε να γράφει ιστορία σε μία μαγική βραδιά για τον ίδιο αλλά και για την ομάδα του Βελγίου, οι “διάβολοι” έκανε… παρέλαση στην Σκωτία επικρατώντας με 4-0. Τρεις ασίστ κι ένα γκολ για τον άσο της Μάντσεστερ Σίτι, με την πρώτη πάσα στο 10 με τον Λουκάκου να ανοίγει το σκορ. Ο Ντε Μπρόινε σέρβιρε ξανά για να σκοράρει στο 24ο λεπτό ο Βερμάελεν για το 2-0. Οι Σκωτσέζοι αφυνατούν να βρουν απάντηση απέναντι στον Ντε Μπρόινε, που κάνει ματς καριέρας με την Εθνική Βελγίου, πασάρει και πάλι σωστά για να στείλει για 3η φορά τη μπάλα στο… πλεκτό, αυτή τη φορά, ο Αλντερβάιραλντ. Ο Ντε Μπρόινε, όμως, άξιζε κι ένα γκολ σ’ ένα ματς που έχει “φτιάξει” και τα τρια της ομάδας του. Το προσπάθησε και το βρήκε το γκολ στο 82ο λεπτό της αναμέτρησης με το οποίο ουσιαστικά σφραγίστηκε και το τελικό σκορ.