Εύκολα Γερμανία και Ολλανδία (video)

Τρεις μέρες μετά τη νίκη των Οράνιε στη Γερμανία με 4-2, τα δύο φαβορί του ομίλου συνέχισαν με νίκες, τα "Πάντσερ" με 2-0 στην Β.Ιρλανδία και η Ολλανδία με 4-0 στην Εσθονία.

Με δύο γκολ του Ράιαν Μπάμπελ στο 17ο και στο 48ο λεπτό η Ολλανδία έβαλε βάσεις νίκης στην Εσθονία. Το σκορ πήρε διαστάσεις με τον Ντεπάι να κάνει το 3-0 στο 76′ και τον Βαϊνάλντουμ να διαμορφώνει το τελικό 4-0 στο 87′.

Πιο δύσκολα πέρασε από τη Βόρεια Ιρλανδία η Γερμανία η οποία νίκησε με 2-0. Μετά από ένα άκαρπο πρώτο ημίχρονο ο Χάλτσενμπεργκ έκανε το 1-0, για να διώξει το άγχος ο Γκνάμπρι στο 90ο λεπτό της αναμέτρησης.

Έτσι η Γερμανία βρέθηκε ξανά στην κορυφή του ένατου ομίλου με 12 βαθμούς, όσους έχει και η Β.Ιρλανδία, ενώ ακολουθεί η Ολλανδία με 9 και ένα παιχνίδι λιγότερο.