Πονάει ο Ρονάλντο, πονάει και η Πορτογαλία

Η Πορτογαλία ήρθε ισόπαλη στη Λισαβόνα με τη Σερβία, χάνοντας εξαιτίας τραυματισμού τον Κριστιάνο Ρονάλντο

Η Σερβία με το καλημέρα των υποχρεώσεων της στο δεύτερο όμιλο της προκριματικής φάσης του ευρωπαϊκού πρωταθλήματος δημιούργησε αίσθηση, αποσπώντας την ισοπαλία 1-1 στη Λισαβόνα από την Πορτογαλία.

Ο Ντούσαν Τάντις μετά από τις εκπληκτικές εμφανίσεις με τον Άγιαξ, πρόσθεσε ακόμα μια με το εθνόσημο και άνοιξε το σκορ στο έβδομο λεπτό για τους Βαλκάνιους. Στο ημίωρο ήρθε ο μυϊκός τραυματισμός του Κριστιάνο Ρονάλντο σε μια απόπειρα σπριντ και οι συσχετισμοί ήταν λογικό να αλλάξουν.

Η ομάδα του Φερνάντο Σάντος έφτασε στην ισοφάριση με απίθανο γκολ του 27χρονου μέσου της Πόρτο, Ντανίλο Περέιρα στο 42ο λεπτό, με σουτ εκτός περιοχής. Τέσσερις συνεχόμενες ισοπαλίες μετράει η Πορτογαλία που την επόμενη αγωνιστική φιλοξενεί την Ελβετία, εκτός έδρας απέναντι στην Ουκρανία δοκιμάζονται οι Σέρβοι!