Στους “4” του Κυπέλλου Γαλλίας η Ναντ (video)

Η Ναντ επιβεβαίωσε τον τίτλο του φαβορί που έφερε κόντρα στην ερασιτεχνική Βιτρέ, επικράτησε με 2-0 κι έκλεισε ραντεβού με την ΠΣΖ.

Η Ναντ είχε τον έλεγχο του παιχνιδιού από την αρχή του, υποχρέωσε τη Βιτρέ να μείνει στο μισό γήπεδο και παρά τους συνωστισμένους χώρους πήρε προβάδισμα με σουτ εκτός περιοχής από τον Μποσκίλια στο 25ο λεπτό.

Στο 44ο λεπτό, σε μια από τις ελάχιστες φορές που η Βιτρέ βρέθηκε κοντά στην περιοχή των φιλοξενούμενων η Ναντ έκλεψε τη μπάλα και «ξεδιπλώνοντας» ιδανικά την αντεπίθεση έφτασε στο δεύτερο τέρμα της με τον Αντόνιο Μάντσε, «κλειδώνοντας» ουσιαστικά την πρόκριση ημίχρονο.

Στο δεύτερο ημίχρονο η Ναντ κατέβασε στροφές, αμφότερες θα μπορούσαν να σκοράρουν, ωστόσο οι δύο τερματοφύλακες έκανα άριστα όποτε παρέστη ανάγκη τη δουλειά τους και το 2-0 υπέρ της ναντ δεν άλλαξε