Πρόκριση στο τέλος για την Αταλάντα

Με μεγάλο πρωταγωνιστή τον Ντουβάν Ζαπάτα που πέτυχε το πρώτο γκολ και είχε την ασίστ στο δεύτερο, η Αταλάντα νίκησε με σκορ 2-0 στην Σαρδηνία την Κάλιαρι και εξασφάλισε την παρουσία της στα προημιτελικά του Κυπέλλου Ιταλίας.

O Zαπάτα πανηγυρίζει το γκολ που πέτυχε

Η ομάδα του Τζιανπιέρο Γκασπερίνι πέτυχε και τα 2 γκολ της νίκης στα τελευταία λεπτά, στο 88΄με κεφαλιά του Ζαπάτα και στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων με τον Πάσαλιτς, ο 23χρονος Κροάτης που σκόραρε δύο λεπτά μετά την είσοδο του στο παιχνίδι. Στα προημιτελικά η ομάδα του Μπέργκαμο, θα αντιμετωπίσει την κάτοχο του τίτλου, Γιουβέντους.