Νέα «γκέλα» για την Γουέστ Μπρόμιτς (video)

Η Γουέστ Μπρόμιτς Άλμπιον δεν τα κατάφερε στο «Χόθορνς» απέναντι στην ουραγό και ουσιαστικά καταδικασμένη Ίπσουϊτς, έμεινε στο 1-1 και τρεις αγώνες χωρίς νίκη μετά τις ήττες από Σέφιλντ Γιουνάϊτεντ και Λιντς.

Η τέταρτη στον βαθμολογικό πίνακα Γουέστ Μπρομ, κατάφερε μάλιστα ν’ ανοίξει το σκορ πολύ νωρίς, μόλις στο 4ο λεπτό, όταν μετά την εκτέλεση φάουλ του Γιόχανσεν η μπάλα βρήκε στο τείχος, άλλαξε πορεία και κατέληξε στα δίχτυα του ανήμπορου ν’ αντιδράσει Μπιαλκόφσκι.

Οι «Μπάγκις» με τους Γκέϊλ (17’-36’) και Μέρφι (21’-42’) έχασαν καλές ευκαιρίες να κάνουν το 2-0 και να καθαρίσουν το ματς, αλλά ο Μπιαλκόφσκι έκανε εξαιρετικές επεμβάσεις.

Στην επανάληψη οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να σκοράρουν νωρίς, στο 48’ όταν μετά την σέντρα του Άλαν Τζατζ, ο Νόλαν με κεφαλιά νίκησε τον Τζόνστον κάνοντας το 1-1.

Μάλιστα η Ίπσουϊτς θα μπορούσε να έχει παγώσει το «Χόθορνς» σε τρεις περιπτώσεις με τον Τζάκσον (66’, 79’, 80’), αλλά στις δύο πρώτες ο Τζόνστον απέκρουσε εντυπωσιακά τα πλασέ του επιθετικού των φιλοξενούμενων, ενώ στην 3η, η μπάλα έφυγε άουτ.