Ασταμάτητη η Νόριτς πέρασε από το Ρίβερσαϊντ (video)

Το τρένο της Νόριτς πέρασε και από το Ρίβερσάϊντ με τα «καναρίνια» να νικούν με 1-0 την Μίντλεσμπρο και να παραμένουν στην κορυφή της Τσάμπιονσιπ, πέντε πόντους μπροστά από την δεύτερη Λιντς, μετά το τέλος της 39ης αγωνιστικής.

Το «χρυσό γκολ» για τους νικητές σημείωσε ο Ονέλ Ερνάντεζ στο 54′ με ωραίο σουτ από το ύψος της μεγάλης περιοχής μετά από πάσα του Τζαμάλ Λιούϊς.

Ήταν η 7η συνεχόμενη νίκη για τη Νόριτς την ίδια στιγμή που η Μίντλεσμπρο γνώρισε την 4η συνεχόμενη ήττα της κάτι που είχε να συμβεί από τον Μάρτιο του 2013.

Η Μίντλεσμπρο είχε την κατοχή στο πρώτο ημίχρονο αλλά δεν μπόρεσε ν’ απειλήσει ιδιαίτερα τον Κρουλ.

Την ίδια στιγμή δύο φορές στο 14’ και το 39’ ο Ράντολφ έσωσε με εξαιρετικές επεμβάσεις ισάριθμα πλασέ του Πούκι.

Στην επανάληψη οι «Σμόγγις» απείλησαν πρώτοι με κεφαλιά του Αγιάλα στο 47’ και σουτ του Χόουσον στο 50’ αλλά μετά το γκολ που δέχτηκαν ουσιαστική ευκαιρία είχαν στο 77’ με την κεφαλιά του Ντάουνινγκ να σώζει ο Ζίμερμαν.