Ευρωπαία Βόλφσμπουργκ!

Η Βόλφσμπουργκ πέρασε νικηφόρα με 3-0 από την έδρα της Φράιμπουργκ, έμεινε αήττητη για έβδομη σερί αγωνιστική στη Μπουντεσλίγκα και ανέβηκε στην πέμπτη θέση, μόλις πέντε βαθμούς από τα εισιτήρια του Τσάμπιονς Λιγκ!

Ο προπονητής των φιλοξενούμενων Ντίτερ Χέκινγκ είδε το σούπερ σταρ της ομάδας του Ντιέγκο να αποχωρεί με μυϊκό πρόβλημα στην τελευταία προπόνηση πριν από το ματς, αλλά δεν χρειαζόταν να ανησυχεί.

Μόλις στο 8ο λεπτό ο 19χρονος Μαξιμίλιαν Άρνολντ έβαλε μπροστά στο σκορ τη Βόλφσμπουργκ, ενώ τρία λεπτά αργότερα ο Όλιτς έκανε το 0-2.

Ο Σέφερ έγραψε το 0-3 στο τέλος, βυθίζοντας τους γηπεδούχους στην τελευταία τριάδα της βαθμολογίας.