Βόλφσμπουργκ-Στουτγκάρδη 1-0: “Τρίποντο” Champions League (vid)

Στην τέταρτη θέση της Bundesliga σκαρφάλωσε η Βόλφσμπουργκ μετά τη δύσκολη νίκη 1-0 επί της Στουτγκάρδης για την 13η αγωνιστική.

Η Βόλφσμπουργκ τα βρήκε… σκούρα κόντρα στην Στουτγκάρδη του Ντίνου Μαυροπάνου, ωστόσο κατάφερε να πάρει τη νίκη με 1-0, μετά από ένα πρώτο ημίχρονο που τελείωσε χωρίς γκολ.

Το μοναδικό τέρμα της συνάντησης σημειώθηκε στο 49ο λεπτό με τον Γιόσιπ Μπρέκαλο να στέλνει τη μπάλα στα δίχτυα του Κόμπελ

Ο πρώην παίκτης του ΠΑΣ Γιάννινα, ΝτίνοςΜαυροπάνος δεν αγωνίστηκε καθόλου, με τον Ματαράσο να τον αφήνει στον πάγκο.

Με τη νίκη αυτή οι “Λύκοι” έφτασαν τους 24 βαθμούς, προσπερνώντας τη Μπορούσια Ντόρτμουντ, η οποία έμεινε στους 22, ενώ η Στουτγκάρδη βρίσκεται στην 7η θέση με 18 πόντους.