Γερά για το Τσάμπιονς Λιγκ, Λειψία και Άιντραχτ (video)

Σε τροχιά εξόδου στο Τσάμπιονς Λιγκ, παρέμειναν Λειψία και Άιντραχτ Φρανκφούρτης, μετά τις νίκες τους επί Λεβερκούζεν και Σάλκε αντίστοιχα. Δείτε τα στιγμιότυπα από όλα τα ματς.

Η Λειψία πέρασε με 4-2 από το Λεβερκούζεν κόντρα στη Μπάγερ, με τα γκολ των Σάμπιτσερ (17′, Βέρνερ 64′, Φόρσμπεργκ (71′ πεν) και Κούντσα (83′) να ανατρέπουν το δύο φορές προβάδισμα των γηπεδούχων, από τα τέρματα του Χάβερτς (11′ πεν, 23′).

Πίσω από την τρίτη Λειψία, συνεχίζει να βρίσκεται η Άιντραχτ, αφού με πέναλτι του Γιόβιτς στο 9ο λεπτό των καθυστερήσεων, έφυγε με τη νίκη (1-2) από το Γκέλζενκιρχεν επί της Σάλκε, με τον Ρέμπιτς να έχει ανοίξει το σκορ στο 13′ για τους φιλοξενούμενους και τον Σέρνταρ να έχει ισοφαρίσει στο 21′ για τους “βασιλικούς μπλε”.