Πολωνία-Ισλανδία 2-2: Την έσωσε στο τέλος ο Σφιντέρσκι!

Χρειάστηκε λίγα λεπτά συμμετοχής ο Κάρολ Σφιντέρσκι για να κρίνει το αποτέλεσμα του φιλικού

H επάνοδος του ηγέτη και αρχηγού Ρόμπερτ Λεβαντόφσκι στο βασικό σχήμα, δεν αποδείχτηκε καταλυτικός παράγοντας για να φτάσει στη νίκη η Πολωνία. Μάλιστα βρέθηκε μία ανάσα από την ήττα με αντίπαλο την Ισλανδία, στο τελευταίο φιλικό πριν από την πρεμιέρα της στο Euro, αλλά σώθηκε από τον αντικαταστάτη του Ρόμπερτ Λεβαντόφσκι. Τον Κάρολ Σφιντέρσκι. Ο άσος του ΠΑΟΚ, πέρασε στο παιχνίδι στο 81ο λεπτό και επτά λεπτά αργότερα διαμόρφωσε το τελικό 2-2.

Μέσα σε ένα 20λεπτο οι δύο ομάδες σκόραραν τρεις φορές. Το 0-1 έγινε από τον Γκούντμουντσον στο 26ο λεπτό, αλλά η Πολωνοί ισοφάρισαν γρήγορα, στο 34΄με τον Ζιελίνσκι. Με την έναρξη της επανάληψης, στο 47ο λεπτό ο Μπιάρνασον έδωσε την πρωτοπορία του σκορ στην ομάδα του για δεύτερη φορά, αλλά στο τέλος ο Σφιντέρσκι έκρινε την αναμέτρηση, σκοράροντας απέναντι στον Κρίστινσον του Ολυμπιακού, που επίσης είχε περάσει ως αλλαγή!