Συνεχίζει στην κορυφή η Μάλμε (video)

Η Μάλμε επικράτησε με 1-0 της Κάλμαρ και συνεχίζει να βρίσκεται μόνη πρώτη στην βαθμολογία του πρωταθλήματος Σουηδίας.

Οι γηπεδούχοι κυριάρχησαν από το πρώτο ημίχρονο και είχαν ευκαιρίες να ανοίξουν το σκορ με πρώτη αυτή του Τρόιστασον και την επέμβαση του Γιόχανσον στο 23’. Ο Αντόνσον ανάγκασε τον Γιόχανσον σε νέα επέμβαση στο 26ο λεπτό, ενώ ο Λάρσον επιχείρησε πολύ καλό άστοχο όμως σουτ στο 27 μετά από εκτέλεση κόρνερ στέλνοντας τη μπάλα εκατοστά έξω από το δοκάρι του Γιόχανσον.
Η εικόνα δεν άλλαξε στο δεύτερο ημίχρονο. Ο Αντόνσον ήταν ο καλύτερος των γηπεδούχων χάνοντας σημαντικές ευκαιρίες στο 49ο, το 58ο και το 68ο λεπτό. Στις δύο πρώτες τον σταμάτησε με επεμβάσεις ο Γιόχανσον. Λυτρωτής των γηπεδούχων με το δεύτερό του γκολ στη σεζόν ο Κρίστιανσεν καθώς διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα (1-0) μετά από ασίστ του Ρόσενμπεγκ στο 74’.