Πήρε το θρίλερ ο ΑΠΟΕΛ

Ο ΑΠΟΕΛ πήρε σπουδαία εκτός έδρας νίκη, σε ένα απίστευτο ματς απέναντι στον Ολυμπιακό Λευκωσίας με 3-2, παρότι ισοφαρίστηκε στο 4ο λεπτό των καθυστερήσεων.

Το 1-0 για τον ΑΠΟΕΛ έγινε στο 33΄με τον Σαλάι να ανοίγει το σκορ, αλλά ο Σωτηρίου ισοφάρισε σε 1-1 στο 50ο λεπτό, με τον Νταγιατόρε να δίνει εκ νέου το προβάδισμα στους φιλοξενούμενους. Εκεί που όλα έδειχναν ότι το ματς θα τελειώσει στο 2-1, ήρθε ο Τόρες στο τέταρτο λεπτό των καθυστερήσεων να ισοφαρίσει σε 2-2. Το ματς όμως έκρυβε κι άλλη έκπληξη καθώς δύο λεπτά αργότερα ο ιωάννου έγραψε το 3-2 και χάρισε σπουδαία νίκη στους φιλοξενούμενους.