Έτσι ξεκίνησε η «δυναστεία» του Φέργκιουσον (video)

Σαν σήμερα το 1993, η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ πήρε αποφασιστική νίκη στην πορεία της για τον πρώτο τίτλο της Πρέμιερ Λιγκ υπό τον σερ Άλεξ Φέργκιουσον.

Οι «κόκκινοι διάβολοι», βρίσκονταν πίσω στο σκορ από την Σέφιλντ Γουένσντεϊ στο «Όλντ Τράφορντ», όμως κέρδισαν 2-1 χάρη σε δύο γκολ του Στιβ Μπρους στο 86′ και στο έκτο λεπτό των καθυστερήσεων.

Έτσι, προσπέρασαν την Άστον Βίλα στην βαθμολογία λίγες αγωνιστικές πριν το τέλος της σεζόν, που θα τους έβρισκε πρωταθλητές για πρώτη φορά μετά από 26 χρόνια. Μία μεγάλη δυναστεία είχε μόλις ξεκινήσει…

Θυμηθείτε τι είχε γίνει στο ματς στο video του Novasports.gr από την εκπομπή Today του NovasportsStoriesHD.