Break και ισοφάριση από τη Λε Μαν

Με ένα εξαιρετικό δεύτερο δεκάλεπτο, όπου το επιμέρους σκορ έγραψε 6-17, η Λε Μαν "απέδρασε" από το Στρασβούργο με 80-71 κόντρα στη Στρασμπούρ και ισοφάρισε την ημιτελική σειρά των γαλλικών πλέι οφ.

Με ένα εξαιρετικό δεύτερο δεκάλεπτο, όπου το επιμέρους σκορ έγραψε 6-17, η Λε Μαν “απέδρασε” από το Στρασβούργο με 80-71 κόντρα στη Στρασμπούρ και ισοφάρισε την ημιτελική σειρά των γαλλικών πλέι οφ.

Το σκορ είναι πλέον στο 1-1, η πρόκριση στους τελικούς κρίνεται στις τρεις νίκες και πλέον η Λε Μαν θα έχει την ευκαιρία να τελειώσει τη σειρά με δύο συνεχόμενα ματς στο σπίτι της.

Φοβερή δουλειά από την τριάδα των Τράβις (23π, 5ρ), Κομπς (20π, 4ασ) και Λόφτον (19π) για τους νικητές, ο Ντι Μποστ με 21 πόντους, 4 ριμπάουντ και 3 ασίστ ηταν ο καλύτερος της ομάδας του Κολέ.