Eπική ανατροπή για Νετς (video)

Oι Νετς επικράτησαν με 123-121 στο Σακραμέντο παρ' όλο που βρέθηκαν ακόμα και 28 πόντους πίσω στο σκορ!

Oι Νετς επικράτησαν με 123-121 στο Σακραμέντο παρ’ όλο που βρέθηκαν ακόμα και 28 πόντους πίσω στο σκορ!

Κορυφαίος των νικητών ο Ράσελ με 44 πόντους (27 στην τελευταία περίοδο) και έξι τρίποντα μαζί με 12 ασίστ, ενώ καθοριστικός ο Χόλις – Τζέφερσον με 14 πόντους, 12 εκ των οποίων στην τελευταία περίοδο, συμπεριλαμβανομένου  και του νικητήριου λέι – απ δευτερόλεπτα πριν από το τέλος.

Οι Κινγκς ξεκίνησαν δυνατά πετυχαίνοντας 38 πόντους στην πρώτη περίοδο και πήγαν στο ημίχρονο με οκτώ μπροστά. Στο ξεκίνημα της τρίτης περιόδου έκαναν σερί 20-0 περνώντας μπροστά με 86-58, όμως οι Νετς ξαναμπήκαν στο παιχνίδι με επιμέρους σκορ 26-6. Παρ’ όλο που το Σακραμέντο ήταν μπροστά με 112-104 με κάτω από τέσσερα λεπτά να απομένουν, οι Ράσελ και Χόλις – Τζέφερσον «βομβάρδισαν» στο τέλος και οδήγησαν την ομάδα τους στη νίκη.