Νίκη για την ΤΣΣΚΑ, πρόκριση και για τις δύο

Η ΤΣΣΚΑ επικράτησε 73-62 της Παρτιζάν στο Βελιγράδι και τερμάτισε στη δεύτερη θέση του 1ου ομίλου της Ευρωλίγκα.

Η ΤΣΣΚΑ επικράτησε 73-62 της Παρτιζάν στο Βελιγράδι και τερμάτισε στη δεύτερη θέση του 1ου ομίλου της Ευρωλίγκα. Το «εισιτήριο» για το ΤΟΡ-16 της διοργάνωσης πήραν και οι Σέρβοι.

Οι Ρώσοι πήραν το προβάδισμα… έστω και οριακά από το πρώτο δεκάλεπτο και το κράτησαν μέχρι τέλους. Δυσκολεύτηκαν από τους γηπεδούχους που με δύο σερί, ένα στην τρίτη και ένα στην τέταρτη περίοδο, πλησίασαν στο σκορ, αλλά τελικά δεν έχυσαν την καρδάρα με το γάλα. Ο Τεόντοσιτς ήταν αυτός που με τρίποντο 1’20” πριν το τέλος έκανε το 59-69 και ουσιαστικα΄τελείωσε το ματς

Κορυφαίος για την ΤΣΣΚΑ ήταν ο Καούν με 12 πόντους και τον ακολούθησαν σε σκοράρισμα οι Φριντζόν, Κρίστιτς και Γουίμς με 11 πόντους.

Τα δεκάλεπτα: 19-20, 36-43, 49-59, 62-73.

Παρτιζάν (Βουγιόσεβιτς): Λόβεργκιν 11, Μιλούτινοφ 4, Ντάλο, Μιλοσάβλιεβιτς 17 (3), Μπογκντάνοβιτς 10 (2), Μούσλι 11, Κίνσεϊ 9 (1), Γκάγκιτς

ΤΣΣΚΑ Μόσχας (Μεσίνα): Τεόντοσιτς 10 (2), Μίτσοφ 9 (1), Φριντζόν 11 (2), Τζάσκον, Πάργκο, Κρίστιτς 11, Γουίμς 11 (1), Κάουν 12, Χριάπα, Χάινς 9