Ακάθεκτη η Στρασμπούρ (video)

Ο Ερυθρός Αστέρας πήρε προβάδισμα 18 πόντων στο ημίχρονο, αλλά δεν κατάφερε να αποφύγει την ήττα με 78-75 από τη Στρασμπούρ.

Ο Ερυθρός Αστέρας πήρε προβάδισμα 18 πόντων στο ημίχρονο, αλλά δεν κατάφερε να αποφύγει την ήττα με 78-75 από τη Στρασμπούρ. Μετά τις Φενέρμπαχτσε, Ρεάλ, οι Γάλλοι έκαμψαν την αντίσταση και των Σέρβων.

Οι τελευταίοι ξεκίνησαν με τον καλύτερο τρόπο το παιχνίδι, όντας στο +11 στο τέλος του δεκαλέπτου (19-30) και στο +18 (34-52 στο ημίχρονο.

Ένα δεκάλεπτο, ωστόσο, ήταν αρκετό για να επιστρέψει στο ματς η Στρασμπούρ. Αφού… έφαγε τη διαφορά στην τρίτη περίοδο με το επί μέρους 22-14, στις αρχές της τελευταίας περιόδου μείωσε στο καλάθι, για να πάρει το προβάδισμα με 71-70 για πρώτη φορά και να το διατηρήσει μέχρι το φινάλε.

Τα δεκάλεπτα: 19-30, 34-52, 56-64, 78-75

Στρασμπούρ (Κολέ): Κόλινς 3, Μπομπουά 17 (1), Λακόμπ 1, Λελούπ 24 (3), Κάμπελ 10 (1), Μουσιντί, Τράβις, Φοφανά, Γκολούμποβιτς 13, Ουίμς 4, Ντουπόρτ 6

Ερυθρός Αστέρας (Ράντονιτς): Ρέμπιτς 2, Τόμπσον 4, Σίμανιτς, Τέγιτς, Σιμόνοβιτς 18 (5), Νάστιτς, Γκούντουριτς 13 (3), Γιόβιτς 4, Μίλερ 23 (5), Ζίρμπες 9, Στίματς 2