Άνετα η Λοκομοτίβ την Λιέτουβος (video)

Την δεύτερη νίκη της σε ισάριθμα παιχνίδια πέτυχε η Λοκομοτίβ Κουμπάν η οποία επικράτησε με 68-53 της Λιέτουβος Ρίτας, υποχρεώνοντας την στην πρώτη φετινής της ήττα.

Οι γηπεδούχοι έδειξαν από νωρίς τις προθέσεις τους και αφού αρχικά προηγήθηκαν με 15-5, έκλεισαν το πρώτο δεκάλεπτο με προβάδισμα εννιά πόντων (19-10). Οι Ρώσοι συνέχισαν στο ίδιο τέμπο και στη δεύτερη περίοδο και η διαφορά εκτοξεύθηκε σε διψήφια επίπεδα (39-27).

Στο τρίτο δεκάλεπτο η Λιέτουβος αντέδρασε και μείωσε προσωρινά κάτω από τους δέκα πόντους (42-34), ωστόσο οι γηπεδούχοι πάτησαν… γκάζι και εκτόξευσαν τη διαφορά στο +14 (55-41). Στην τελευταία περίοδο η ομάδα του Εβγκένι Πασούτιν δεν απειλήθηκε σε κανένα σημείο και έφτασε στη νίκη με το τελικό 68-53.

Τα δεκάλεπτα: 19-10, 39-27, 55-41, 68-53