Στο φάιναλ φορ η Μπολόνια, 73-58 τη Ναντέρ! (video)

Η Βίρτους Μπολόνια, πραγματοποιώντας σπουδαία εμφάνιση, διέλυσε την Ναντέρ με 73-58, ανέτρεψε το προβάδισμα των 8 πόντων που είχε η Γαλλική ομάδα από το πρώτο παιχνίδι(83-75) και πήρε σπουδαία πρόκριση στο φάιναλ φορ του Τσάμπιονς Λιγκ!

Οι γηπεδούχοι ήταν καλύτεροι σε όλη την διάρκεια του αγώνα, δεν βρέθηκε σε κανένα σημείο του αγώνα πίσω στο σκορ και έκλεισε το πρώτο ημίχρονο με 21-49. Η Ναντέρ πίεσε περισσότερο στο δεύτερο ημίχρονο αλλά δεν μπόρεσε να γυρίσει σε καμία περίπτωση την εις βάρος της κατάσταση για να έρθει το 73-58. Με αυτό τον τρόπο η Μπολόνια, κάλυψε την διαφορά των 8 πόντων του πρώτου αγώνα και ταυτόχρονα πήρε την πρόκριση για το φάιναλ φορ. Ο Εμπαγέ με 16 πόντους και ο Κράβιτς με 12 ξεχώρισαν για τους γηπεδούχους, ενώ για τη Ναντέρ ο Πάλσον πάλευε μόνος του πετυχαίνοντας 18 πόντους.