Φιορεντίνα : “Έδεσε” τον Σοτίλ ως το 2026
Η Φιορεντίνα έπαθε και έμαθε. Για να μην χάσει τον ταλαντούχο επιθετικό Ρικάρνο Σοτίλ όπως φαίνεται ότι θα χάσει τον Βλάχοβιτς, τον "έδεσε" με νέο συμβόλαιο ως το 2026.
Φιορεντίνα: Μόνο έτσι μένει ο Βλάχοβιτς!
Σύμφωνα με την «Corriere dello Sport», ο Ντούσαν Βλάχοβιτς θα μπορούσε να συνεχίσει στη Φιορεντίνα, αλλά μόνο υπό έναν όρο. Ο πρόεδρος της Φιορεντίνα, Ρόκο Κομίσο, ανακοίνωσε την Τρίτη ότι ο Σέρβος επιθετικός δεν θα ανανεώσει το συμβόλαιό
Φιορεντίνα: «Όχι» σε ανανέωση ο Βλάχοβιτς
Αρνητική απάντηση έδωσε ο Ντούσαν Βλάχοβιτς στην πρόταση επέκτασης του συμβολαίου που του κατέθεσε η Φιορεντίνα, με τη Γιουβέντους να παραμονεύει για να κάνει την κίνησή της για τον διεθνή Σέρβο επιθετικό, ο οποίος πραγματοποιεί και φέτος μία εξαιρετική σεζόν με τους «βιόλα».
Κάλιαρι – Βενέτσια 1-1 : Σοκ στη Σαρδηνία, «Χ»αμένες και οι δύο!
Ισόπαλο με σκορ 1-1 έληξε το ματς της Κάλιαρι με την Βενέτσια, μένοντας και οι δύο ομάδες χωρίς νίκη έπειτα από επτά αγωνιστικές! Το σκορ άνοιξε ο Κεϊτά Μπαλντέ στο 19' για να ισοφαρίσει στο 91' ο Μπούσιο!
Στην κορυφή η Μίλαν, στα άγχη η Κάλιαρι! (hls)
Αγχώθηκε για περίπου 70 λεπτά η Μίλαν αλλά με γκολ των Ντίαζ και Χερνάντες νίκησε την Βενέτσια στο "Τζ.Μεάτσα" Σε ακόμα μεγαλύτερα άγχη η Κάλιαρι του Λυκογιάννη που έχασε 0-2 από την Έμπόλι
Serie A: Τρίποντα για Τζένοα, Τορίνο και Ουντινέζε (hls)
Επική ανατροπή για την Τζένοα στην έδρα της Κάλιαρι (από 2-0 σε 2-3) και μεγάλο «διπλό» για την Ουντινέζε στο 89ο λεπτό της αναμέτρησης με την Σπέτσια. «Περίπατος» για την Τορίνο με την Σαλερνιτάνα (4-0). Τα είχαν όλα τα τρία παιχνίδια της Serie A.