Stade Bollaert-Delelis | 26 Νοεμβρίου 22:00
ΤΕΛ
2 - 2
Angers Angers
Ρενς – Λανς 1-2: “Απόδραση” στο 92′! (vids)
Με γκολ του Φοφανά στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων, η Λανς κέρδισε εκτός έδρας με 2-1 τη Ρενς και διατήρησε... αναμμένη τη "φλόγα" της ελπίδας για ευρωπαϊκή συμμετοχή!
Λιλ-Λανς 1-2: Στη Λανς το ντέρμπι
Η Λανς για πρώτη φορά μετά τη σεζόν 1981/82 έκανε το δύο στα δύο κόντρα στην "αιώνια αντίπαλη" Λιλ. Το τελικό σκορ διαμορφώθηκε από το πρώτο ημίχρονο με τη Λανς να προσπερνά τη Λιλ στη βαθμολογία
Λυών-Aνζέ 3-2: “Χορταστικό” τρίποντο με τον Τετέ να δίνει τη λύση
Ο Βραζιλιάνος Τετέ στο ντεμπούτο του με τη φανέλα της Λυών, δευτερόλεπτα μετά την εισόδό του στο ματς, έγραψε το 3-2 και έδωσε το τρίποντο στους Λυωνέ απέναντι στην Ονζέ που είχε ισοφαρίσει 2 φορές.
Ναι ρε φίλε, ζήλεψα… (vid)
Είναι στιγμές στα γήπεδα που προκαλούν το θαυμασμό, την ευτυχία, το σεβασμό, τη χαρά αλλά σε κάνουν να στενοχωριέσαι επειδή ανησυχείς ότι δε θα τις ζήσεις ποτέ…
Ligue1: Ανατροπή…Ευρώπης για Λανς, παραμένει χαμηλά η Μπορντό
Σημαντική νίκη πέτυχε η Λοριάν που «ξεκόλλησε» από τις επικίνδυνες θέσεις και βρέθηκε στην 16η θέση με 24 βαθμούς, επικρατώντας της Μπρεστ με 1-0. Παραμένει χαμηλά η Μπορντό μετά την εκτός έδρας ισοπαλία με την Κλερμόν.