Municipal de Balaidos | 27 Σεπτεμβρίου 22:00
Granada Granada
Αλαβές-Θέλτα 1-2: Εκτός τα πάει καλά!
Αν και φαίνεται παράδοξο, η Θέλτα αντιμετωπίζει τα εκτός έδρας παιχνίδια με πολύ περισσότερη αυτοπεποίθηση και ηρεμία από ό,τι όταν πρέπει να το κάνει μπροστά στους φιλάθλους της.
Θέλτα-Βιγιαρεάλ 1-1: Από τα λάθη των γκολκίπερ
Παρότι η Βιγιαρεάλ προηγήθηκε στο πρώτο ημίχρονο, δεν κατάφερε να πετύχει την πρώτη της εκτός έδρας νίκη στο ισπανικό πρωτάθλημα. Η Θέλτα μένοντας πιστή στη συνήθεια της να σκοράρει στο Μπαλαΐδος πήρε το βαθμό της ισοπαλίας.
Γρανάδα – Χετάφε 1-1: “Θρίλερ” χωρίς νικήτρια
Η Χετάφε με μία τελική προσπάθεια στο ματς κρατούσε μέχρι το έβδομο λεπτό των καθυστερήσεων τη νίκη, όμως το πρώτο γκολ στη σεζόν του Χόρχε Μολίνα έσωσε το βαθμό της ισοπαλίας για τη Γρανάδα.
Θέλτα-Ρεάλ Σοσιεδάδ 0-2: Διπλό κορυφής! (vid)
Η Ρεάλ Σοσιεδάδ συνεχίζει να "πατά" στην κορυφή της Πριμέρα καθώς πέρασε κυνικά από την έδρα της Θέλτα επικρατώντας με 2-0 χάρη σε γκολ των Ίσακ και Μερίνο αλλά και MVP τον γκολκίπερ Ράιαν που έκανε απίθανες επεμβάσεις.