Πανελλήνιο κολύμβησης: Τα σημερινά αποτελέσματα σε άνδρες και γυναίκες

Μεταξύ άλλων ο Απόστολος Χρήστου έκανε μια εντυπωσιακή εμφάνιση

Ολοκληρώθηκε η τρίτη ημέρα του Πανελληνίου πρωταθλήματος στην Κολύμβηση που διεξάγεται στο Ποσειδώνιο κολυμβητήριο της Θεσσαλονίκης. Ο Απόστολος Χρήστου «κατέβηκε» ξανά τα 49΄΄ στα 100μ. ελεύθερο, τερματίζοντας σε 48.96. Επίσης, σπουδαία κούρσα έκανε ο Αρκάδιος Ασπουγαλής, που σημείωσε ατομικό ρεκόρ στα 50μ. πρόσθιο με 27.69. Στο αντίστοιχο αγώνισμα των γυναικών, η Μαρίλεια Δρασίδου πρώτευσε εύκολα με 31.62.

Αναλυτικά όλα τα αποτελέσματα:

ΑΝΔΡΕΣ

50μ. πρόσθιο

  1. Αρκάδιος Ασπουγαλής (Ηρακλής) 27.69
  2. Κώστας Μερετσόλιας (Παλαιό Φάληρο) 28.08
  3. Σπύρος Γκικόπουλος (Παναθηναϊκός) 28.66
  4. Σπύρος Κρανιάς (Παλαιό Φάληρο) 28.70
  5. Σάββας Θώμογλου (Αρης Θεσ.) 28.99
  6. Ρασίντ Αλταρμούμ (Κουβέιτ) 29.28
  7. Χρήστος Ρετσίδης (ΝΟ Αλεξανδρούπολης) 29.54
  8. Δημήτρης Αλεξόπουλος (ΠΑΟΚ) 29.78

100μ. ελεύθερο

  1. Απόστολος Χρήστου (Ολυμπιακός) 48.96
  2. Στέργιος Μπίλας (Εθνικός Π.) 50.09
  3. Χρήστος Κατραντζής (Παναθηναϊκός) 50.75
  4. Χρήστος Παπαδόπουλος (ΠΑΟΚ) 50.96
  5. Θόδωρος Ανδρεόπουλος (Αρης Θεσ.) 51.07
  6. Γουαλίντ Αμπντουλραζάκ (Κουβέιτ) 51.15
  7. Βαγγέλης Μακρυγιάννης (Παλαιό Φάληρο) 52.68
  8. Φώτης Κολιόπουλος (Παλαιό Φάληρο) 52.70

200μ. μικτή ατομική

  1. Γιώργος Σπανουδάκης (Παλαιό Φάληρο) 2:02.16
  2. Δανιήλ Γιουρτζίδης (Εθνικός Π.) 2:03.21
  3. Μοχάμεντ Σάμι (Αίγυπτος) 2:03.36
  4. Νίκος Ντάνος (Παλαιό Φάληρο) 2:04.15
  5. Παναγιώτης Χιώτης (Ολυμπιακός) 2:04.68
  6. Βασίλης Σοφικίτης (Ολυμπιακός) 2:05.80
  7. Απόστολος Σίσκος (Αρης Θεσ.) 2:07.82
  8. Κώστας Μερετσόλιας (Παλαιό Φάληρο) 2:17.23

800μ. ελεύθερο

  1. Αλκης Κυνηγάκης (Παλαιό Φάληρο) 8:04.95
  2. Αλέξανδρος Κάχρης (ΝΟ Χανίων) 8:07.27
  3. Δημήτρης Νέγρης (Ολυμπιακός) 8:08.32
  4. Αχμέντ Μαχμούντ (Αίγυπτος) 8:08.42
  5. Κωνσταντίνος Ζαχαριάδης (Αρης Θεσ.) 8:10.01
  6. Αστέριος Δαλδογιάννης (ΠΑΟΚ) 8:13.73
  7. Μιχάλης Διασίτης (Παλαιό Φάληρο) 8:19.82
  8. Σπύρος Ανδρεάδης (ΠΑΟΚ) 8:25.50

4Χ200μ. ελεύθερο

  1. Παλαιό Φάληρο 7:34.07 (Σπανουδάκης, Ντάνος, Μερετσόλιας, Κυνηγάκης)
  2. Ολυμπιακός 7:36.54 (Μπολάνος, Γενκιανίδης, Αρβανίτης, Νέγρης)
  3. ΠΑΟΚ 7:39.22 (Τσακτσίρας, Φύκατας, Μελαδίνης, Δαλδογιάννης)
  4. ΝΟ Καλαμακίου 7:41.88
  5. Αρης Θεσσαλονίκης 7:50.18
  6. ΑΝΟ Γλυφάδας 7:57.81
  7. Εθνικός Πειραιώς 7:57.82
  8. ΣΚ Ροή 8:17.58

ΓΥΝΑΙΚΕΣ

50μ. πρόσθιο

  1. Μαρίλεια Δρασίδου (Παλ. Φάληρο) 31.62
  2. Χαρά Αγγελάκη (Ωκεανός) 33.01
  3. Ασημίνα Αντάκη (Ροή) 33.38 (ΝΠΡ Παγκορασίδων Α)
  4. Ελένη Κοντογεώργου (Ολυμπιακός) 33.50
  5. Σοφία Δέστε (Παλαίμων) 33.69
  6. Αγγελική Αργυροπούλου (Ολυμπιακός) 33.70
  7. Αννα-Μαρία Νάσιου (ΑΝΟ Γλυφάδας) 34.38
  8. Λυδία Χαλκίδου (Ολυμπιακός) 34.41

100μ. ελεύθερο

  1. Νόρα Δράκου (Παναθηναϊκός) 55.76
  2. Αννα Ντουντουνάκη (ΝΟ Χανίων) 56.67
  3. Βασιλική Μπάκα (ΠΑΟΚ) 57.01
  4. Μάρθα Μάτσα (Ολυμπιακός) 57.08
  5. ‘Αννα-Αυγούστα Βλάχου (ΑΝΟ Αργυρούπολης) 57.92
  6. Νικόλ Μεριζάι (Αλβανία) 59.20
  7. Σοφία Κλικοπούλου (Ολυμπιακός) 58.29
  8. Γεωργία Παυλοπούλου (Ολυμπιακός) 58.42

200μ. μικτή ατομική

  1. Ιωάννα Σαχά (ΑΝΟ Γλυφάδας) 2:17.28
  2. Νικόλ Παυλοπούλου (Ωκεανός) 2:18.86
  3. Μαρία Χατζή (Ολυμπιακός) 2:23.96
  4. Ολγα Ντάλλα (Ολυμπιακός) 2:24.62
  5. Σοφία-Ειρήνη Τρύπα (‘Αρης Θεσ.) 2:24.65 . Αγγελική Ζαμαριά (Παλαιό Φάληρο) 2:24.65
  6. Χριστίνα Ανέστου (Εθνικός Π.) 2:26.42
  7. Κατερίνα Χρόνη (ΣΚ Ροή) 2:27.56

1.500μ. ελεύθερο

  1. Ηλέκτρα Λεμπλ (Ολυμπιακός) 17:06.87
  2. Κέλλυ Αραούζου (Ολυμπιακός) 17:13.51
  3. Νεφέλη Γιαννοπουλου (Αρης Θεσ.) 17:34.05
  4. Στέλλα Απλαντή (Ολυμπιακός) 17:43.34
  5. Αφροδίτη Κατσιαρά (Παλαιό Φάληρο) 17:47.98
  6. Βασιλική Τάτσιου (ΝΟ Πατρών) 17:49.95
  7. Γεωργία Μακρή (ΓΣ Πετρούπολης) 17:50.95
  8. Μαρία Γκάζγκα (ΚΟ Δελφίς) 17:57.23

4Χ200μ. ελεύθερο

  1. Ολυμπιακός 8:31.80 (Γ. Παυλοπούλου, Αραβαντινού, Απλαντή, Λεμπλ)
  2. ΑΣ Κολεγίου Ντερή 8:32.83 (Ζ. Μητσάκου, Ρακοπούλου, Μπούτου, Ξ. Μητσάκου)
  3. Παλαιό Φάληρο 8:41.56 (Καραθάνου, Λύρα, Κατσιαρά, Καλογερή)
  4. Αρης Θεσσαλονίκης 8:44.37
  5. Εθνικός Πειραιώς 8:48.99
  6. Αθλητική Ακαδημία Αστέρια 8:51.90
  7. ΣΚ Ροή 8:54.02
  8. ΟΦΘ Αλεξανδρούπολης 8:57.73

ΜΙΚΤΟ

4Χ100μ. μικτή ομαδική

  1. Παναθηναϊκός 4:00.72 (Δράκου, Γκικόπουλος, Κατραντζής, Ζαϊμη)
  2. Ολυμπιακός 4:01.36 (Γ. Χρήστου, Κοντογεώργου, Δημητριάδης, Μάτσα)
  3. ΠΑΟΚ 4:03.02 (Σοφιανίδης, Σύρου, Παπαδόπουλος, Μπάκα)
  4. Παλαιό Φάληρο 4:04.47
  5. ΑΟ Ωκεανός 4:06.42
  6. Αρης Θεσσαλονίκης 4:07.09
  7. ΝΟ Χανίων 4:09.02
  8. ΟΦΘ Αλεξανδρούπολης 4:12.87

Σχολιασμός

Γράψτε το σχόλιό σας

Δείτε Επίσης