Ήττα με 3-0 για τον ΠΑΟΚ

Την ήττα με 3-0 σετ (25-19, 25-16, 25-23) γνώρισε ο ΠΑΟΚ στην Γερμανία από την TV Ινγκερσόλ Μπιουλ και πλέον στη ρεβάνς της Πυλαίας θα πρέπει να πάρει τη νίκη με 3-0 ή 3-1 και να διεκδικήσει την πρόκριση στο «χρυσό σετ» των 15 πόντων.

Η γερμανική ομάδα έδειξε μεγάλη δύναμη σε σερβίς και επίθεση, έκανε ελάχιστα λάθη και πίεσε την ελληνική ομάδα στην υποδοχή.

Ο ΠΑΟΚ προσπάθησε να μπει στον αγώνα έστω και στο 3ο σετ αλλά δε μπόρεσε να εκμεταλευτεί το προβάδισμα στο σκορ. «Κάναμε μια καλή προσπάθεια, σίγουρα μπορούσαμε το κάτι παραπάνω αλλά η Μπουλ έδειξε ότι δεν είναι αχτύπητη ομάδα», είπε μετά το ματς ο κ. Στράντζαλης και συμπλήρωσε: «Σίγουρα στη ρεβάνς θα γίνει ένα διαφορετικό ματς κι ελπίζω στην έδρα μας οι φίλοι του ΠΑΟΚ να μας στηρίξουν όπως και σήμερα» είπε ο Θανάσης Στράντζαλης.